piątek, 12 października 2012

Oświetlenie ogrodowe solarne - rozjaśnij swój ogród

Dzisiaj opisze wam zalety oświetlenia solarnego w ogrodzie. Jeśli chodzi o mnie to największą zaletą tego typu oświetlenia jest oszczędność energii. Fakt ten jest szczególnie zauważalny latem, kiedy przesiadujemy długie wieczory w naszych ogrodach. Zwykłe oświetlenie elektryczne zwiększa nasze rachunki za energię :) Spotkałem się z opiniami, że lampy solarne są dość kosztowne i nie opłacają się w porównaniu ze zwyczajnym oświetleniem. Oczywiście dla chcącego nic trudnego :) Zwykłe lampy solarne znajdziemy już za kilkanaście złotych.
Ostatnimi czasy nawet w Praktikerze była taka promocja. Czyli sumując lampy solarne:
- tanie w zakupie
- darmowe w eksploatacji
zwykłe lampy
- tanie w zakupie?
- kosztowna eksploatacja

Teraz widać czarno na białym który rodzaj oświetlenia będzie bardziej korzystny w naszych ogrodach

Na zdjęciach możecie zobaczyć kilka przykładowych wzorów lamp solarnych, do moich ulubionych należą te z trzeciej fotografii. Oczywiście wzorów lamp jest mnóstwo należy tylko dobrze poszukać w sklepach typu Praktiker, Castorama itp. 

Gdzie postawić lampy solarne w ogrodzie?

Osobiście sugeruję umieszczać lampy w pobliżu altan, ścieżek czy oczka wodnego. Miejsc, w których przebywamy najczęściej w naszym ogrodzie. Osobiście uwielbiam gdy siedząc wieczorem w ogrodzie lampy oświetlają mi wszystko dookoła. Hmm oczywiście wybór odpowiedniego oświetlenia zostawiam każdemu z osobna, ale jeśli miałbym coś rekomendować to z pewnością były by to lampy solarne :)