wtorek, 17 lipca 2012

Jak dbać o ogród przy domu

Przyszedł czas na mój pierwszy wpis na nowo utworzonym blogu. Dzisiaj podam wam kilka rad dotyczących odpowiedniej pielęgnacji ogrodu przy domu. Mam nadzieję, że moje przemyślenia/posty będą dla Was inspirujące i będziecie czerpać z nich tyle informacji ile się da, a więc zaczynajmy:)

Jak dbać o ogród przy domu to pytanie zadaje sobie chyba każdy młody ogrodnik, który nie ma jeszcze zbytniego doświadczenia na tym polu.


Koszenie trawy, to jedna z najważniejszych czynności dzięki, której możemy utrzymać porządek w ogrodzie. W miesiącach letnich trawę powinniśmy kosić raz w tygodniu a czasem nawet i dwa razy. Najlepiej gdy nie będziemy przycinać jej na najmniejsza długość na jaką pozwala nam nasz kosiarka. Lepiej kosić dwa razy w tygodniu niż raz a bardzo krótko. Nie zapomnijcie również o podkoszeniu miejsc, do których nie możecie dostać się zwykła kosiarką.

Podlewanie ogródka przy domu, to kolejna czynność, która decyduje w dużej mierze o kondycji waszej trawy i roślin. W porze letniej pamiętajcie o tym żeby nie podlewać roślin w najgorętszych porad dnia. Najlepiej gdy będziecie podlewać ogródek wieczorem lub o poranku kiedy temperatura nie jest taka wysoka. Zapobiegnie to poparzeniom roślin i trawy, które może przyczynić się do problemów z roślinami. Wypalone place trawy to bardzo częste zjawisko u osób, które podlewają trawę właśnie w ciągu dnia.

Chwasty 
Chwasty to chyba największa zmora wszystkich ogrodników. Niestety nikt nie uniknie sytuacji, w której pojawią się w waszych przydomowych ogrodach chwasty. Osobiście sugeruję aby przynajmniej raz w tygodniu zrobić obchód po ogrodzie i pozbyć się tych szkodników.

PS do zobaczenia w moim kolejnym wpisie, w którym poruszę temat odpowiedniego umieszczenia kompostownika w ogrodzie. Zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz