poniedziałek, 30 lipca 2012

W jaki sposób podlewać trawnik w ogrodzie

W życiu każdego początkującego ogrodnika pojawia się pytanie kiedy i jak podlewać ogród i rośliny aby nie usychały i były w pełni zdrowia. Z mojego doświadczenia oraz z informacji jakie można wyczytać na portalach tematycznych jednoznacznie wynika, że najlepiej podlewać w godzinach porannych oraz wieczornych kiedy temperatura jest najniższa.

W momencie kiedy będziemy podlewać trawę w największym słońcu i temperaturze możemy doprowadzić do poparzeń roślin co może przyczynić się do ich uschnięcia. Podobnie ma się z trawnikiem, który może stać się jałowy i pojawią się wypalone place.

Jeśli nie macie zbyt dużo czasu sugeruję zamontowanie u siebie w ogrodzie systemu automatycznego podlewania, który z pewnością pozwoli wam na zaoszczędzenie sporej ilości czasu oraz sprawi, że wasz ogród i wszystkie rośliny będą zdrowe i kwitnące. Systemy automatycznego podlewania mają to do siebie, że podlewają trawnik równomiernie. W przeciwieństwie do samodzielnego podlewania nie wypłukują one gleby tak gdybyśmy sami podlewali trawę ciągłym strumieniem wody. Dlatego też pamiętajcie, że gdy podlewacie trawę sami, strumień wody powinien być rozproszony.

Kolejną ważną informacją jest fakt, iż korzenie trawy znajdują się od kilku do kilkunastu centymetrów pod ziemią, dlatego też podlewanie powinno trwać na tyle długo, żeby woda mogła do nich dotrzeć. Podsumowując sposób w jaki podlewacie trawę ma duży wpływ na jej wygląd i szybkość wzrostu.

Zapomniałbym dodać, iż trawę i rośliny w porze letniej należy podlewać codziennie!!

Już teraz chciałbym zaprosić was na mój kolejny wpis, który pojawi się jeszcze dzisiaj a opisze w nim metody poprawnego koszenia trawy.