poniedziałek, 30 lipca 2012

Odpowiednie miejsce na grill lub ognisko

Tak to jest na urlopie, że nie ma co robić z duża ilością wolnego czasu, dlatego też dzisiaj pojawia się tyle wpisów :) i uwierzcie mi to jeszcze nie koniec na dzisiaj.

Lato to okres, w którym każdy marzy o odpoczynku przy grillu lub ognisku, a gdzie znajdziecie lepsze miejsce jak nie wasze przepiękne ogródki. Chciałbym poruszyć temat dotyczący znalezienia odpowiedniego miejsca na grill lub ognisko w naszym ogrodzie. Po pierwsze musimy pamiętać o naszych sąsiadach.

Sąsiedzi!

To jeden z ważniejszych aspektów, które powinny decydować o umieszczeniu grilla czy ogniska w naszym ogrodzie jednak nie najważniejszy! Podobnie jak przy wyborze miejsca na kompostownik powinniśmy zastanowić się najpierw, w która stronę najczęściej wieje wiatr. Wtedy też ognisko czy grilla powinniśmy umieścić tak żeby wydobywające się z nich zapachy nie przeszkadzały naszym sąsiadom.

Bezpieczeństwo!!

Jest to najbardziej istotna rzecz podczas wyboru odpowiedniego miejsca na grill lub ognisko. Musimy pamiętać, że zarówno grill jak i ognisko to źródło ognia, iskier, które w sąsiedztwie drewnianych konstrukcji mogą być niebezpieczne. Bardzo często słyszy się np. o zapaleniu drewnianych altan w pobliżu, których znajdują się grille czy ogniska. Oczywiście nie będzie problemem usytuować je w pobliżu altany czy domu. Jednak musimy pamiętać o zachowaniu odpowiednich zabezpieczeń. W przypadku ogniska na pewno konieczne będzie stworzenie z kamieni swojego rodzaju okręgu, który ma zapobiegać rozpowszechnianiu sie ognia.Ważne jest również aby w okolicy grilla czy ogniska był szybki dostęp do węża z woda. Z pewnością będzie nam on potrzebny w sytuacjach kiedy ogień wymknie się z naszej kontroli.

Pamiętajcie, że bezpieczeństwo przede wszystkim. Nie pozostało mi nic więcej jak życzyć Państwu miłego grillowania i smacznych kiełbasek z ogniska :)