poniedziałek, 30 lipca 2012

Jak kosić trawę w ogrodzie

 Mamy lato dlatego też koszenie trawy to obecnie bardzo popularny temat na wszelkiego rodzaju forach i serwisach tematycznych. Odpowiednia technika koszenia trawy sprzyja jej szybkiemu wzrostowi i wyglądowi. Musicie pamiętać o kilku ważnych elementach, które postaram się przybliżyć wam w poniższym wpisie.

Odpowiednia wysokość koszenia trawy

Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego jak istotna jest wysokość koszenia trawnika, niektórzy idąc na łatwiznę ustawiają jak najmniejsza wysokość aby nie musieć często wyciągać kosiarki. Niestety nie tędy droga nie wychodźcie z założenia, że raz a krótko skoszona trawa będzie lepiej rosła. Długość koszenia trawnika zależna jest od pory roku i tak jesienią powinniśmy kosić na wysokość około 30mm natomiast latem 25mm. Długości takie podawane są w czasopismach branżowych oraz na różnego rodzaju forach i portalach poświęconych ogrodom.

Częstotliwość koszenia trawnika

Na ten temat zdania są podzielone, niektórzy piszą, że najlepiej kosić trawę raz w tygodniu ja natomiast koszę trawę nawet dwa razy w tygodniu. Oczywiście mówimy tu o porze letniej. Z mojego doświadczenia wynika, że kosząc trawę tylko raz w tygodniu powstają kępy, których chyba nikt nie chce na swoim trawniku.

Kosiarka i podkaszarka

Dobra kosiarka to połowa sukcesu jeśli chodzi o koszenie trawy w ogrodzie. Osobiście polecam kosiarki spalinowe. W odróżnieniu od tych na prąd nie musimy pamiętać tu o kablu, który ciągnie się za nami przez cały ogród. Tym samym unikając jego nieumyślnego zniszczenia przez ostrza kosiarki :) Ja swoją kupiłem w Praktikerze co najlepsze przez sklep internetowy. Po 3 dniach miałem już swój sprzęt w domu. Podkaszanie to również istotna kwestia, ponieważ zwykłą kosiarką nie jesteśmy w stanie skosić wszystkiego. Pamiętajcie o tym, żeby trawa wyglądała dobrze należy również zadbać o wszystkie zakamarki.

Już teraz zapraszam Was na kolejny wpis, który będzie dotyczył bardzo popularnego letniego tematu a mianowicie odpowiedniego miejsca na ognisko i grill w naszym ogrodzie.