poniedziałek, 30 lipca 2012

Proste sposoby na sprzątanie ogrodu

Dzisiaj to będzie już ostatni wpis, mam nadzieję, że podobnie jak pozostałe przypadnie wam do gustu. Jak wyglądają proste sposoby na sprzątanie ogrodu? Oczywiście w zależności od pory roku będziemy wykonywać różne czynności i tak np. jesienią najważniejszą rzeczą jaką będziemy musieli zrobić w ogrodzie jest sprzątanie opadających liści.

W przypadku kiedy macie posadzonych dużo drzew w swoim ogrodzie konieczne staje się codzienne grabienie opadających liści. Już przy jednym dwóch drzewach jest strasznie dużo pracy a co dopiero mówić przy większej ich liczbie. Sprzątać liście możemy na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest tradycyjne grabienie, które niewątpliwie fanatykom ogrodów dostarcza dużo frajdy oraz odkurzenie wszystkich liści za pomocą odkurzacza ogrodowego. Metoda druga jest niewątpliwie o wiele szybsza. Wystarczy podłączyć odkurzacz do prądu i przechadzając się po ogrodzie zebrać wszystkie liście. W przypadku gdy zdecydujecie się na odkurzacz ogrodowy pamiętajcie, że bardzo istotną rzeczą jest jego moc. Słaby odkurzacz doprowadzi was szybciej do obłędu niż pomoże w pozbyciu się opadających liści. Ja swój kupiłem w sklepie internetowym Praktikera i muszę przyznać, że jest na prawdę świetny.

Gdy chcemy aby nasz ogród świecił przykładem musimy pamiętać również o jego regularnym koszeniu, podlewaniu a przede wszystkim o pozbyciu się niechcianych chwastów. W przypadku kiedy posiadacie oczko wodne musicie pamiętać również o regularnym wymienianiu wody, przynajmniej 2 razy w roku. Zapobiegnie to rozwojowi glonów i zazielenieniu wody.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam udanego urlopu w waszych zacisznych i pięknych ogrodach.